Adem İslamoğlu
 

“Salih Tatar hocam olmasaydı İngilizcemi geliştirme şansım bu kadar hızlı ve etkili olamazdı”

                                                  
 

Adım Adem İslamoğlu. Benim İngilizce serüvenim hayatımda yeni bir kariyer başlatma isteğimden doğmuştu ve ben de buna önce iyi bir seviyede İngilizce öğrenerek başlamak istemiştim ve hemen hemen herkes gibi ben de buna herhangi bir dil kursunda başlamam gerektiğini düşünmüştüm.

Bir yıl süren kurs serüvenimden sonra sadece sınırlı sayıda kelime dağarcını o da çok iyi olmamak kaydıyla kullanabilmiştim, ve sonra küçük yaşlardayken devam edemediğim eğitimimi tamamlamaya başladım ve bununla beraber İngilizcemi de kendi çabalarımla ilerletebileceğimi düşünmüştüm.

Fakat işler hiçte planladığım gibi gelişmedi İngilizcemi geliştirebilmek için bir arpa boyu yol alamamıştım. En basit metinleri bile okuyamıyor ve anlayabilmek için kafamı sözlükten kaldıramıyordum ve yavaş yavaş umutsuzluğa kapılmaya başlamıştım.

Açık lisede son yıla gelmiştim ve hayallerimi süsleyen mütercim tercümanlığı kazanmak hiç de kolay görünmüyordu. Panik içindeydim ve tekrar bir kursa gitmem gerektiğini düşünüyordum ve bu fikrimi yakınımdaki insanlarla paylaşıyordum.

Bir gün yakın bir arkadaşım bana Salih hocadan bahsetti onun metotlarından ve pratik tekniğinden uzun uzun bahsetti. Neye başlayacağıma karar vermeden önce onunla görüşmemi önerdi ve bende öyle yaptım.

İşte büyük gün Salih hocayla tanıştığımız günü hayatımda bir dönüm noktası olarak görüyorum. Yaklaşık bir saatlik görüşmenin ardından o bana bunu başarabileceğimizi söyledi ve planlamayı yapmaya başladık. Salih hoca iki öğrenci olmamamızın öğrenme sürecini hızlandıracağını söyledi. Fakat yanıma kimi alabileceğimi kara kara düşünürken bir hafta sonra sürekli görüştüğüm eski çalıştığım şirketten bir arkadaşım beni aradı. O an onun da yıllardan beri İngilizce öğrenmek istediğini ve benden bununla ilgili tasfiyeler aldığını hatırlayıp ona Salih hocayı anlattım ve beraber ders alabileceğimizi önerdim.

Fakat o bunu başarabilmenin artık imkânsız olduğunu düşünüyordu ama yine de benim hatırım için deneyeceğini söyledi ve başladık. Onun benden önceki İngilizce deneyimi ve birikimi yok denecek kadar azdı fakat kısa sürede onundaki ilerlemeyi gördükçe gözlerime inanamadım hiç İngilizce bilmeyen bir insan altı ayda nasıl konuşabilir?

Bu imkânsız bir şeydi ama oldu ikimizde yaklaşık 15 ay sonra sadece haftada iki gün toplam üçer saat ders alarak çok iyi bir seviyede kursu sonlandırdık.

Artık bundan sonra ne başka bir dil okuluna nede herhangi bir özel ders almaya ihtiyacımız yok artık gazete okuyarak günceli yakalayabiliyor ve İngilizcemizi sürekli güncelleştirebiliyoruz, konuşulanı anlıyor ve rahatça konuşabiliyoruz ve bende hedeflediğim akademik kariyerime daha özgüvenle bakabiliyorum.

Salih hocayı tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum bana olan emeklerinden dolayı kendisine ne kadar teşekkür etsem az. Her şey için teşekkürler hocam.

Adem İslamoğlu

previous                                                                                                                                 main page